7 Ocak Kutlamaları, Kurtuluş Yürüyüşü İle Başlayacak

Osmaniye’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 91. yıldönümü kutlama etkinlikleri 2 Ocak Çarşamba günü yapılacak ‘Kurtuluş Yürüyüşü’ ile başlayacak.  Yine aynı gün etkinlikler ‘Âşıkların Dilinden Kurtuluş Gecesi’ ile devam edecek.

2 Ocak Çarşamba günü saat 10.00’da Osmaniye Belediyesi önünden başlayacak 7 Ocak Kurtuluş Yürüyüşü, Rahime Hatun Meydanı’ndaki, Rahime Hatun Anıtı önünde son bulacak. Mehteran eşliğinde yapılacak yürüyüşe başta protokol üyeleri olmak üzere çok sayıda katılım olması bekleniyor. Yürüyüşün ardından Rahime Hatun Meydanı önünde Osmaniye Belediyesi Mehter Takımı mini bir konser verecek. Mehter takımının ardından Rahime Hatun Kız Meslek Lisesi tarafından, Rahime Hatunu Anma Programı düzenlenecek.

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara; “Osmaniye’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 91. Yıldönümü kutluyoruz. Biz 91.yılda Osmaniye Valiliğimizin öncülüğünde Osmaniye Belediyesi olarak birçok etkinliğe imza atacağız. Vatan evlatlarının, vatan uğruna şehit olduğu bu topraklar, bizlere şehitlerimizin mirasıdır. Bu mirası yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak bir vatan borcudur. Bu yüzden 7 Ocak Kurtuluş Haftası etkinliklerini çok önemsiyoruz. Etkinliklerimize tüm halkımızın katılımını bekliyoruz.” dedi. 

 

FacebookTwitterDeliciousStumbleuponLinkedin