Mutlu Çocuk Bale Kursu Etkinlikleri Büyüledi

balekursu

 

Osmaniye Belediyesi'nin sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile çocuklar için açılan bale kursu sona erdi. Minik balerinlerin Cebelibereket Kültür Merkezi'nde düzenlenen yıl sonu etkinliklerindeki muhteşem gösterileri, velileri tarafından ilgi ve hayranlıkla izlendi. 
Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğünde görevli Bale Sanatçısı Özge Hoşer tarafından, yaklaşık 6 ay süreyle haftanın bir günü 110 minik öğrenciye aerobik, dans ve bale kursu verildi. 
Bale eğitimindeki amacın öğrencilerin fiziksel ve ruhsal gelişimine katkıda bulunmak ve öğrencilerin sanatsal yeteneklerine yön vermek olduğu aktarıldı. 
Sahneye çıkan Papatyalar, Yaseminler ve Menekşeler gurubunun muhteşem kostümleri ile göz kamaştıran minik balerinlerin gösterileri izleyenler tarafından ayakta alkışlandı. 
Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, Bale Sanatçısı Özge Hoşer'e katkılarından dolayı teşekkür ederek, "Bale dendiği zaman akla nedense kuğu geliyor. Gerçekten buradaki gösteri yapan 58 tane evladımızın her biri bugün gördük ki bir kuğu kadar narin, nazik ve naif olarak yetiştirilmişler. Bundan dolayı Bale Sanatçımız Özge Hoşer'i kutluyorum ve tebrik ediyorum." Dedi.
Başkan Kara şöyle devam etti: "Yerel yöneticiler günümüzde konjonktürel olarak artık sadece yol yapmak asfalt yapmak gibi hizmetlerin dışında sosyal alanlarda da şehrin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik bir takım projeler geliştirmeye çalışıyor. Bu bağlamda da farklı projeler geliştiriliyor ve bizlerde destek veriyoruz. İşte destek verilen projelerden bir tanesi de bu bale kursudur. Bu konuda emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Bu konuda belediyemizin bale kursuna çocuklarınızı göndererek destek verdiğiniz için siz saygıdeğer velilerimize de teşekkür ediyorum." 
Konuşmaların ardından Başkan Kara, minik balerinlere kurs bitirme belgelerini verdi. Başkan Yardımcısı Fatma Teke ve Ayşe Argun, çocuklara çiçek vererek tebrik etti. Daha sonra ise minik öğrenciler, velileri ile birlikte Başkan Kara ve Öğretmenleri Özge Hoşer ile birlikte bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler.

 

FacebookTwitterDeliciousStumbleuponLinkedin